Opieka zdrowotna w XXI wieku

Chciałbym, abyście spotkali się z pacjentem od roku 2015. Żyje w świecie, w którym przed laty przywódcy Ameryki podejmowali trudne, ale mądre decyzje. Opierają się na najlepszych aspektach amerykańskiej opieki zdrowotnej i wyzwalają kreatywną siłę konkurencyjnego rynku. Zmiany te spowodowały radykalną poprawę amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej – niższe koszty, wyższą jakość, większą wydajność i lepszy dostęp do opieki. Pacjent, Rodney Rogers, jest 44-letnim mężczyzną z małego miasteczka Woodbury w stanie Tennessee. Ma kilka chorób przewlekłych, w tym cukrzycę, hipercholesterolemię i nadciśnienie. On ma nadwagę. Rzucił palenie około ośmiu lat temu. Jego ojciec zmarł we wczesnych latach 50. z powodu masywnego zawału mięśnia sercowego. W 2005 r. Rodney wybrał rachunek oszczędnościowy w połączeniu z polisą ubezpieczeniową o wysokim odliczeniu za ubezpieczenie zdrowotne.
Rodney wybrał swój główny zespół medyczny od różnych dostawców, porównując on-line ich referencje, rankingi wydajności i ceny. Ze względu na powszechną dostępność i wykorzystanie wiarygodnych informacji, które spowodowały wzrost konkurencji na poziomie dostawcy, koszty opieki zdrowotnej ustabilizowały się, aw niektórych przypadkach faktycznie spadły, podczas gdy jakość i efektywność wzrosły.1,2 Rodney okresowo uzyskuje dostęp do swojej interdyscyplinarności główny zespół medyczny korzystający z poczty e-mail, wideokonferencji i domowego monitorowania krwi. Jest właścicielem jego elektronicznej dokumentacji medycznej chronionej przez prywatność. On również wybrał mały wszczepiony komputerowy chip radiowy, który monitoruje jego chemię krwi i ciśnienie krwi.
Rodney wykonuje świetną robotę samopomocy. Każdego dnia przyjmuje pojedynczą tabletkę, która jest kombinacją małej dawki aspiryny, inhibitora konwertazy angiotensyny (ACE), leku obniżającego poziom cholesterolu i leku do kontrolowania poziomu cukru we krwi. To jedna tabletka dziennie, a nie osiem. Dostaje swoją rutynową opiekę w swojej lokalnej klinice. Zwykle może odbyć spotkanie tego samego dnia przez e-mail.
Niestety ból w klatce piersiowej rozwija się pewnego dnia, podczas gdy Rodney jest na weekendowej wyprawie kilkaset mil od domu. Lekarz pogotowia szybko uzyskuje dostęp do wszystkich aktualnych informacji medycznych Rodney. Dzięki standardom interoperacyjności przyjętym przez rząd federalny w 2008 roku, prawie wszystkie izby przyjęć w Stanach Zjednoczonych mogą uzyskać dostęp do historii zdrowia Rodneya za jego zgodą. Lekarz diagnozuje rozwijający się zawał mięśnia sercowego, nakazując wszczepionemu komputerowi Rodneya wykonanie serii szybkich testów diagnostycznych. Kardiolog w laboratorium nanokat wstrzykuje dożylnie nanoroboty i zdalnie dostarcza roboty do tętnic wieńcowych Rodneya. Maleńkie maszyny lokalizują 90 procent zmian w lewej przedniej tętnicy wieńcowej zstępującej i naprawiają ją.
Szpital przekazuje skomputeryzowane informacje o leczeniu Rodneya, bezproblemowo i bez papieru, do ubezpieczyciela Rodneya za rachunki i płatności. Ubezpieczyciel płaci szpitalowi i lekarzom, zanim Rodney wróci do domu. Płatności są nieco wyższe niż w przypadku tego szpitala ze względu na uznaną wysoką jakość i wydajność. Odliczenie szpitala Rodney i jego koasekuracja są automatycznie wycofywane z jego konta oszczędnościowego
[podobne: velashape warszawa, nfz sanatoria lista oczekujących gdańsk, tonsillektomia ]
[więcej w: gim nr 3 skierniewice, repertuar kina polonez, czerniak guzkowy ]